Jak co roku, w maju w naszym kościele miała miejsce uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Komunię przyjęło 7 trzecioklasistów. Zgromadzone przed kościołem dzieci i ich rodziców powitał ks. Jerzy Ochał po czym w uroczystej procesji wszyscy udali się do świątyni, by uczestniczyć w mszy świętej, podczas której po raz pierwszy w życiu przyjęły Najświętszy Sakrament. Na tę wyjątkową uroczystość, do której przygotowania trwały już od kilku miesięcy, dziewczynki założyły piękne, białe sukienki, chłopcy zaś – białe alby komunijne.

Wnętrze świątyni zostało pięknie udekorowane, a w liturgię której przewodniczył ks. Jerzy Ochał włączyły się także dzieci.
Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały specjalne błogosławieństwo.


Pierwsza Komunia Święta była ważnym wydarzeniem nie tylko dla przyjmujących ten sakrament i ich rodzin, lecz także dla całej wspólnoty parafialnej.