Dnia 16 czerwca 2016 r. uczniowie klasy 3 wraz z księdzem Jerzym Ochał, wychowawcą klasy i rodzicami odbyli pielgrzymkę  pokomunijną do Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie uczestniczyli w Mszy Św.. Klęcząc i modląc się  przed Cudownym Obrazem  Matki Bożej Kalwaryjskiej dzieci zawierzyły się Jej opiece i wstawiennictwu. Następnie wszyscy udali się do Wadowic – miasta Karola Wojtyły, gdzie znajduje się Bazylika Ofiarowania Najświętszej Marii Panny, w której został ochrzczony przyszły papież Polak, Święty Jan Paweł II.

Wadowice to miasto słynnych „kremówek”, tak, więc i uczestnicy pielgrzymki postanowili się nimi uraczyć. Dzieci jednak wybrały – lody. Ostatni etap pielgrzymki  - Park Rozrywki w Inwałdzie – dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń. Było zwiedzanie Parku Miniatur, jazda na gokartach i młyńskim kole ,  prezentacje historyczne,  film 5 – D, spotkanie ze smokiem… i wiele innych atrakcji, których nie sposób opowiedzieć.  Z pielgrzymki wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli,  wrócili w radosnych nastrojach.

 

Tekst: Maria Statek
Zdjęcia: Maria Fielek