b_210_150_16777215_00_images_stories_2018_indekss.jpg

Droga Krzyżowa – to nabożeństwo nawiązujące do przejścia Pana Jezusa od miejsca skazania na śmierć (pretorium Piłata) na miejsce ukrzyżowania (wzgórze Golgoty). Droga Krzyżowa rozważana jest w 14 symbolicznych stacjach. Pismo Święte nie zawiera dokładnej trasy Drogi Krzyżowej, ale 9 spośród 14 stacji ma swą podstawę w ewangelicznych opisach męki Pańskiej.

Droga Krzyżowa to nabożeństwo typowe dla czasu Wielkiego Postu.  Jednak wiele osób odprawie je także w inne dni w ciągu roku, a zwłaszcza piątki, dni w których szczególnie pamiętamy o Męce naszego Zbawiciela. Drogę Krzyżową zwykle odprawiają także pielgrzymi udający się do różnych sanktuariów.

Więcej o historii tego nabożeństwa można przeczytać tutaj


W naszej parafii nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane jest w okresie Wielkiego Postu, w następującym porządku:

 - piątek 16.00 i Niedziela po Mszy św. o 8.00.