b_210_150_16777215_00_images_stories_2021_skura_IMG_3486.JPG

W niedzielę 4 lipca 2021 r. w naszym kościele odbyła się uroczystość odznaczenia Srebrnym Krzyżem Zasługi, nadanym przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę, ks. Tadeusza Skurę, emerytowanego proboszcza parafii Królówka, który w latach sprawowania probostwa w Królówce wspomagał nas parafian i wyposażał nasz kościół. Odznaczenie, w imieniu prezydenta, wręczył wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz. O odznaczenie ks. Tadeusza wnioskował senator RP Jan Hamerski.

Ksiądz Tadeusz to wielki czciciel Jezusa Przemienionego i św. s. Faustyny. To duszpasterz zakorzeniony w lokalnej tradycji. Fundator wielu dzieł religijnych. Gorący naśladowca św. Jana Marii  Vianneya oraz świętości i twórczości św. Brata Alberta oraz poety Kazimierza Brodzińskiego, który urodził się w Królówce – mówił Ryszard Pagacz.

Należy wspomnieć, że w latach kiedy ks.Tadeusz Skura był proboszczem parafii Królówka, przy wspólnej współpracy z parafianami Cichawki, nasz kościół oraz jego otoczenie zostało upiększone, m.in. powstała piękna polichromia nawiązująca do głębi teologii o miłosierdziu Boga do człowieka, witraże, które przedstawiają: Bazylikę Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, stary klasztor wileński w którym przebywała Św. Siostra Faustyna a także popiersie Księdza Sopoćki – ojca duchownego Św. Siostry Faustyny.
Na wzgórzu kościelnym powstały figury: Najświętszego Serca Pana Jezusa – figura została wykonana w Wielkim Roku Jubileuszowym 2000; figura Matki Bożej Niepokalanej, która gestem wyciągniętej ręki zaprasza do Kościoła oraz odlana z brązu figura Św. Siostry Faustyny.