b_210_150_16777215_00_images_stories_2022_boze_cialo_IMG_20220616_105026.jpg

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej w tym roku obchodziliśmy 16 czerwca. Uroczystość przypomina nam o obecności Chrystusa w Najświętszej Eucharystii, którą sprawujemy codziennie na całym świecie, ale tylko w Boże Ciało idziemy w uroczystej procesji śpiewając pieśń: „Zróbcie Mu miejsce, Pan idzie z nieba, pod postaciami ukryty chleba. Zagrody nasze widzieć przychodzi i jak się dzieciom Jego powodzi…”

 

Cieszy fakt, że w uroczystej procesji wzięło udział tak wielu wiernych. Radością są też dzieci, które posypywały drogę procesji kwiatami i dzwoniły dzwoneczkami ku czci Najświętszego Sakramentu. Składamy im za to serdeczne podziękowania. Serdeczne dziękujemy Parafianom, którzy przygotowali i ukwiecili ołtarze, dziękujemy młodzieży, ministrantom i lektorom. Bóg zapłać.