b_210_150_16777215_00_images_stories_2022_wizytacja_biskupa_IMG_20220623_175941.jpg

W czwartek do naszej parafii przybył z wizytacją Ks. Biskup Stanisław Salaterski. O godz.16.00 Ks. Bp dokonał bierzmowania naszej młodzieży a o godz. 18.00 odprawił mszę. św. za parafian. W czasie mszy św. Ks. Proboszcz Przemysław przywitał ks. Biskupa Stanisława a następnie zdał sprawozdanie z życia parafii. Na zakończenie Ks. Biskup pobłogosławił dzieci oraz poczęstował słodyczami.

Czcigodny Księże Biskupie Stanisławie. Serdecznie witamy Ks. Biskupa w naszych skromnych progach, w naszej Świątyni.

Nasza Parafia jest wspólnotą młodą. Przez lata przynależeliśmy do Parafii Królówka, tam uczestnicząc we Mszy św. i korzystając z sakramentów świętych. Przez lata to była nasza Parafia. Pielgrzymowaliśmy także do pobliskiego Łapanowa – już w Diecezji Krakowskiej – na Niedzielną Mszę św.

Od roku 1986 – kiedy to Ks. Biskup Józef Gucwa oficjalnie dokonał aktu poświęcenia naszej świątyni – mamy szczególne miejsce, gdzie możemy się spotykać na wspólnej modlitwie – naszą świątynię. Przez lata posługę duszpasterską spełniali tutaj księża w Królówki – do roku 2013.

W 2013 roku do pracy w Chichawce (z zamieszkaniem w Cichawce) został skierowany Ks. Jerzy Ochał. 1 IX 2019 r. Ks. Biskup Andrzej Jeż erygował Rektorat Cichawka – samodzielną parafię. Przynależymy do Dekanatu Lipnica Murowana.

Choć nasza Parafia jest młoda – bardzo młoda – nasi parafianie to ludzie wieku dojrzałego. Tutejsi, z tej ziemi pochodzący – choć żyją pośród nas przyjezdni, ludzie napływowi – czy to z racji chęci osiedlenia się na stałe, czy to z racji przyjętych sakramentów w naszej Parafii. Z uwagi na walory turystyczne i krajobrazowe przebywają i budują swoje domki u nas także letnicy – oni także chętnie uczestniczą we Mszach św. – szczególnie niedzielnych.

Jesteśmy wspólnotą ludzi pobożnych. Chętnie uczestniczymy w Mszach św. niedzielnych (choć czasem zdarza się nam uczestniczyć w nich w innych Parafiach). Licznie przyjmujemy Komunię Św. Codziennie jesteśmy na Mszy św. Chętnie korzystamy też z sakramentu pokuty (nie tylko przy okazji I Piątków miesiąca). Nasi chorzy co miesiąc mają okazję skorzystania z sakramentów świętych.

Zdajemy sobie sprawę z naszych niedociągnięć – bo one są, jak wszędzie. Pracujemy jednak, by je naprawić, poprawić i wyplenić.

Z całego serca dziękujemy Ks. Biskupowi za obecność wśród nas, za dar wizytacji tegorocznej, szczególnie za dar sakramentu Bierzmowania dla naszej młodzieży i dar błogosławieństwa naszych dzieci. Dziękujemy za modlitwę wspólną, ofiarę Mszy świętych i wszelką życzliwość względem naszej Wspólnoty.