b_210_150_16777215_00_images_DSC_0177.JPG

Prace przy budowie kościoła w Cichawce rozpoczęły się w latach 80 – tych. Materiał na budowę kościoła w większości to cegła wypalana w cegielni specjalnie wybudowanej na ten cel przez mieszkańców Cichawki.
15 maja 1984r. w Rzymie Papież Jan Paweł II poświęcił kamień węgielny pod nowy kościół a rok później 29 września 1985r. JE Ksiądz Biskup Józef Gucwa dokonał aktu wmurowania kamienia węgielnego a w roku 1986 oficjalnie dokonał aktu poświęcenia nowej Świątyni.
W Kościele pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego szczególnie czczona jest Św. Siostra Faustyna Kowalska. Ołtarz główny zdobi obraz Św. Siostry Faustyny, parafia posiada również jej relikwie.
W kościele znajduje się piękna polichromia nawiązująca do głębi teologii o miłosierdziu Boga do człowieka. Są tam przepiękne witraże, które przedstawiają: Bazylikę Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, stary klasztor wileński w którym przebywała Św. Siostra Faustyna a także popiersie Księdza Sopoćki – ojca duchownego Św. Siostry Faustyny. Nad chórem znajduje się największy witraż nawiązujący do Parafii pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Królówce.
Polichromię, witraże oraz stacje drogi krzyżowej projektował i wykonał dr Józef Fordyna.
Na wzgórzu kościelnym znajdują się figury: Najświętszego Serca Pana Jezusa – figura została wykonana w Wielkim Roku Jubileuszowym 2000; figura Matki Bożej Niepokalanej, która gestem wyciągniętej ręki zaprasza do Kościoła oraz odlana z brązu figura Św. Siostry Faustyny autorstwa prof. Czesława Dźwigaja.

Z dniem I IX 2019 r. Ks. Bp Andrzej Jeż erygował Rektorat Rzymskokatolicki p.w. Miłosierdzia Bożego w Cichawce. Rektorat swym oddziaływaniem obejmuje miejscowość Cichawka.

Poniżej zdjęcia z czasów budowy kościoła, wykonane przez Pana Jerzego Gęślaka.