1. Przeżywamy dziś I NIEDZIELĘ ADWENTU. Jest to Niedziela Synodalna.
  1. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy nowy rok duszpasterski pod hasłem

„Posłani w pokoju Chrystusa”.

1. Serdecznie zapraszamy na RORATY !!!

Roraty: poniedziałek, wtorek, czwartek i sobota - rano 7.00;

środa i piątek - wieczorem 16.00.

W tym roku wędrować będziemy „Drogą do Betlejem”. Z Nazaretu do miejsca narodzin Jezusa poprowadzą nas Maryja z Józefem. Codziennie każdy uczestnik otrzyma obrazek miejsca, które odwiedzimy. Zebrane wszystkie obrazki, wklejone na specjalną planszę, dadzą nam drogę, którą Józef z Maryją przebyli do Betlejem. Dzieci - jak co roku - będą na jeden dzień zabierały figurkę Maryi do domu.

1. W liturgii najbliższego tygodnia przeżywać będziemy:

Wtorek - święto św. Andrzeja, Apostoła

Piątek - wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

1. W tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota grudnia.

Spowiedź święta: środa, piątek - od 15.00

I czwartek - modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

I piątek - czcimy Serce Jezusowe, modlimy się za misje i misjonarzy

i składamy ofiary na rzecz Misji św.

I sobota - czcimy Niepokalane Serce Maryi.

Chorych, których trzeba odwiedzić z posługą sakramentalną proszę

zgłaszać w zakrystii - do chorych pojedziemy w piątek po Mszy św.

1. Za tydzień I Niedziela grudnia. Po Mszy św. o 8.00 zmiana Tajemnic Różańcowych.
  1. W następną Niedzielę przypada Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na wschodzie. Z tej racji po Mszach św. składka do puszki na ten Fundusz.
  2. Już po raz kolejny Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadza świece wigilijne. Cena minimum 5 zł. Po Mszy św. można będzie je nabyć w zakrystii.
  1. W zakrystii można będzie także u Pana Kościelnego nabyć opłatki. Pan Kościelny nie będzie chodził z opłatkami po domach !!!
  1. Bóg zapłać za ofiary składane dziś do puszek na wsparcie Parafii przyjmujących migrantów przy granicach Polski.

1. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła i przygotowanie Świątyni do niedzieli oraz ofiarę na kwiaty (200 zł.) Rodzinom Fielków i Janusów.

1. Bóg zapłąć także za fiary złożone ubiegłej Niedzieli podczas kiermaszu na leczenie i rehabilitację Leyli Robak. Uzbierano 5560 zł. Rada Rodziców Szkoły Podstawowej serdecznie dziękuje za pomoc.