1. Uroczystość Zmartwychwstania Jezusa rozpoczyna w Liturgii Okres Wielkanocny, który trwa do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

 

  1. Ofiary składane dziś na tacę zostaną przeznaczone na potrzeby Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie oraz na KUL.

 

  1. Przeżywamy Oktawę Wielkanocy (osiem pierwszych dni). Każdy z nich obchodzony jest jak Uroczystość - dlatego codziennie w czasie Liturgii śpiewamy uroczysty hymn „Chwała na wysokości…”. W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

  1. Najbliższa Niedziela to Niedziela Miłosierdzia (święto ustanowione przez św. Jana Pawła II). Dla naszej Wspólnoty jest to dzień Odpustu. Suma Odpustowa o 11.00 !!! (Rano Msza św. o 8.00). Msze św. Odpustową odprawi i kazanie wygłosi Ks. Józef Janus - Proboszcz z Królówki.

Po Mszy św. procesja (prosimy zabrać chorągwie, feretrony i sztandary), a po niej możliwość ucałowania Relikwii św. Faustyny.

 

  1. W przyszłą Niedzielę (24 IV 2022 r.) rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.

 

  1. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła i przygotowanie do Niedzieli oraz ofiarę na kwiaty (150 zł.) Rodzinom Kusków, Gadzinów i Płachtów.